Wojciech Olszański

Jedną z gadających głów interentu, których słucham, był Pan Wojciech Olszański vel Aleksander Jabłonowski. Nigdy nie podobała mi się pogarda z jaką wypowiada się o innych, ani też przekleństwa, którymi gęsto utkane są jego wypowiedzi, jednak poruszał on istotne tematy, o których trudno było usłyszeć z innych źródeł. W trakcie jednego z poszukiwań natknąłem się na filmik, który miał demaskować działania p. Olszańskiego nakierowane na torpedowanie oddolnych inicjatyw obywatelskich. Oprócz wprowadzania zamętu, skłócania i dzielenia ludzi, pada oskarżenie o przywłaszczenie sobie nazwy Narodowy Front Polski, poprzez stworzenie organizacji (w dalszej części będę używał nazwy „drugi NFP„) o takiej samej nazwie jak ta, z której został wykluczony (będę używał nazwy „pierwszy NFP„) właśnie za działania destabilizujące. Był to już kolejny podejrzany, moim zdaniem, wątek dotyczący osoby p. Olszańskiego, więc postanowiłem przyjrzeć się sprawie. Swoją drogą ciekawy jest chociażby rozdział „Kontrowersje” na wiki o jego osobie (kilka źródeł tutaj i zrzuty poniżej), albo jego poparcie dla „hrabiego” i „prezydenta II RP” Zbigniewa Potockiego.

Z witryny „pierwszego NFP” wziąłem nr telefonu p. Wojciecha Bardońskiego, który powiedział mi, że to on był inicjatorem „pierwszego NFP”, ustalił jego nazwę około czerwca 2016 roku (pierwszy zjazd odbył się rok później) i zaczął szukać ludzi do nowo powstałego ruchu – jednym z nich był p. Olszański (który chciał nawet, aby nazwę odwrócić na FNP, jednak p. Bardoński powiedział, że ten skrót gorzej brzmi, wtedy p. Olszański przyznał rację). W „pierwszym NFP” nr 1 na liście miał p. Bardoński, 2 miał p. Olszański. Dalej z relacji p. Bardońskiego wynika, że p. Olszański już na pierwszym zjeździe zaczął promować się na lidera „pierwszego NFP”, mimo iż założeniem ruchu miało być działanie bez przywódcy oraz że próbował wprowadzać na spotkania ludzi bez ustalenia tego z resztą członków. Sytuacja rozwijała się i w skrócie, po pół roku, głosami większości rady „pierwszego NFP”, p. Olszański został wykluczony (podobno przeciwko niemu głosowali nawet niektórzy ludzie przez niego wprowadzeni, gdy zorientowali się, że ma nieczyste zamiary). Po wysłuchaniu jednej strony postanowiłem wysłuchać co do powiedzenia ma „drugi NFP” p. Olszańskiego. Nastąpiła wymiana maili z p. Rafałem Chojeckim, który jest kontaktem w „drugim NFP”. Pokazuję też wpis Stowarzyszenia Narodowy Front Polski p. Olszańskiego z KRS (przemianowane około maja 2018 ze Stowarzyszenia Narodowy Świt założonego przez Dorotę Maksymowicz-Czapkowską).

W skrócie, najpierw p. Chojecki twierdził że to p. Olszański wymyślił nazwę i był inicjatorem ruchu, później przyznał że zostali z niego wyrzuceni, a na koniec, że stowarzyszenie p. Bardońskiego nie jest oficjalne (nie zostało zarejestrowane w KRS), więc oni mogą używać nazwy NFP. Wpadłem na pomysł, żeby zaproponować im debatę w telewizji internetowej, aby wyjaśnić i ujawnić kto mówi prawdę, a kto manipuluje. Zadzwoniłem do p. Bardońskiego i on zgodził się wziąć udział w takim spotkaniu. Wysłałem to samo zapytanie do p. Chojeckiego, który jak możecie Państwo przeczytać poniżej odpisał, że „sprawą już nikt się nie interesuje, już po wszystkim” (jak można przeczytać poniżej).

Zaznaczam, że ja jestem inżynierem pracującym dla korporacji (niestety jak się można domyślić zagranicznej) przy rozwoju części silnikowych. Nie jestem ani politykiem (choć mam pomysły i poglądy polityczne jak te umieszczone na mojej witrynie), ani związany z żadną ze stron, a tylko szukam prawdy i staram się ujawniać przekręty, manipulacje i celowe skłócanie i rozbijanie Polaków (podczas gdy powinniśmy się jednoczyć w walce ze wspólnym wrogiem). Jak dla mnie sprawa jest już jasna i p. Olszański jest typem spod ciemnej gwiazdy (Leszek Żebrowski w odpowiedzi na pytanie o stowarzyszenie Pax w 58 minucie również go demaskuje).